EnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish
ФШСМ

Служіння спільноти

Реколекційний будинок

Вогонь з неба

Новини

Page 1 of 712345...Остання »

8 вересня 2021 р. Б.

Знову у Бучачі

IMG_20210908_093459_1507 вересня Спільнота Святого Миколая відновила служіння в Бучачі, після більше як 2-ох річної перерви. Зустріч спільноти відбуватиметься кожного першого вівторка місяця у костелі Успіння Пресвятої Богородиці.

На спільноті перебувало близько 20 осіб. Розпочалося служіння з Месси, яку очолили отець Даріуш та отець Павло. Після Месси була наука, яку виголошував старший служитель спільноти Святого Миколая, Олесь Маргітич на тему «Прослава Бога».
Прослава є однією із досконалих форм молитви, в яку нас вводить Святий Дух. Ми повинні пам’ятати, що слава належить тільки Богу і від Нього походить, а ми є учасниками Його слави. Також важливим у молитві прослави є те, щоб особа яка прославляє Бога не прославляла за Його дію, а прославляла Творця таким яким Він є. Досконалою славою Бога це є Ісус Христос.
Опісля була молитва прослави, а особливим було те, що учасники спільноти прославляли живого Бога в Адорації перед Найсвятішими Дарами. Молитва була потужною, Ісус в Найсвятіших Дарах, об’єднував кожне серце в Його славі і також було слово знання, що Господь зшиває наші серця. Господь є Тим, який знає кожне серце, веде його у Свою Славу, щоб ми перебували в Ньому, шукали Його навіть в метушні цього світу.
Запрошуємо кожного у перший вівторок жовтня на зустріч спільноти.
Марія Колесніченко
IMG_20210908_093520_898   IMG_20210908_093617_641
IMG_20210908_093531_723

20 липня 2020 р. Б.

Церква, яка виходить

З 17 по 19 липня 2020 року, відбувався міжнародний семінар “Церква, яка виходить”. Проводили реколекції проповідники міжнародного Центру “Керигма”, що в Італії, Карлос Масіас де Лара, Енцо Спесіале, Клара Масіас де Лара, дон Даніло Міноза та дон Джузеппе Антосі. Основа курсу це Перше Апостольське Повчання Папи Франциска – “Радість Євангелія”. Семінар проводився онлайн через програму Zoom, новий і не звичний для нас християн, спосіб. Ми є сучасними апостолами, які маємо нести радість життя з Ісусом іншим. Важливим в цьому є також наша перша зустріч з Ним, це світло яке запалив Ісус має горіти ближнім. Щоб служити Богові і ближнім, ми маємо вийти із себе: наших комплексів, страхів, кордонів які ми самі накреслили. Ми маємо вийти і нести Слово Боже, туди куди вкаже Господь. Важливим є відкритися на Святого Духа, бути інструментом в Його руках, місією Ісуса, Його пророками, які несуть надію і радість іншим.

Марія Колесніченко

   

     

6 лютого 2020 р. Б.

Відречися від алкоголю задля спасіння своїх рідних

IMG_20200206_1937436 лютого 2020 року один зі служителів «Спільноти Святого Миколая»  Олег Колесніченко прийняв обітницю відречення від алкоголю на все життя. Благословення уділив отець – духівник спільноти Арсен Панчак,

Цю обітницю він прийняв у присутності та молитовній підтримці всієї спільноти та жертував її за всіх алкозалежних людей.

Колись Господь врятував його життя і в той момент у його серці визріла така обітниця Богові, та він довгий час не знав за кого її пожертувати. Бог почув молитву його серця та присилав людей до нього, які були алкозалежні, показуючи що є багато людей які потребують такої жертви за них, щоб визволитись від цієї недуги.

Господь часто обдаровує нас звільненням для того щоб ми своїм прикладом показували іншим що є життя і без алкоголю, що правдива радість вона є тільки у свободі з Богом. Жертвуючи це звільнення, відречення за інших ми тим самим стаємо учасниками жертви Ісуса за кожного з нас. Ми стаємо учасниками його місії – спасіння людини.

Марія Григорів

IMG_20200206_193759   IMG_20200206_193915

6 лютого 2020 р. Б.

Служіння бідним

IMG_20200206_151607У четвер, 06 лютого на парафії Зіслання Святого Духа УГКЦ (м. Івано-Франківськ, вул. Коновальця, 105) з благословення отця-адміністратора Михайла Віхотя молитовна спільнота “Святого Миколая” розпочала благодійну акцію по роздаванню одягу для потребуючих.Мета акції – зробити добру справу і допомогти незаможним, багатодітним і просто бідним людям, для яких купівля речей – непосильна стаття витрат. 
Запрошуємо також передавати власні речі малозабезпеченим. Але перед тим, як передати річ для користування потребуючим Ви повинні задати головне питання – «Одягнув би я цю річ?» Якщо відповідь позитивна – можете сміливо віддавати річ, ні – викидайте її. Ви передаєте речі таким саме людям, як і Ви, тільки обставини їхнього життя склалися іншим чином.
Речі для передачі необхідно випрати. Є ситуації, коли людині потрібно надягнути річ тут і зараз. Тому, річ повинна бути охайною. Речі повинні бути з працюючими блискавками, замками, без дірочок і плям. Учасники спільноти Святого Миколая планують проводити акцію щочетверга о 15:00 год. на подвір’ї перед храмом Зіслання Святого Духа. 
Висловлюємо подяку всім, хто допомагав, допомагає та буде допомагати в даному напрямку!
Джерело: https://kom.if.ua
IMG_20200206_151118   IMG_20200206_151056   апа
IMG_20200206_151235   IMG_20200206_151748   IMG_20200206_154113

09 січня 2020 р. Б.

Отець Орест – харизматик, котрий дійсно служив у силі Святого Духа!

Для мене о. Орест-Дмитро Вільчинський завжди асоціюється з потужним харизматиком, котрий жив і служив у силі Святого Духа. Він сам не бажав себе ототожнювати з харизматизмом, хоча формація його спільнот завжди носила харизматичний характер.
Це було нічне служіння нашої спільноти на першій Всеукраїнській харизматичній прощі у с. Савелівка. Молитва яку ми проводили розпочиналася о 4 годині ночі, була важкою від початку. І ось чую, як Господь говорить: «Скажи, що я зціляю від раку!» Я злякався цього слова, бо до цього ніколи не чув Бога так виразно і ясно. Налякавшись, побачив, що поряд провадить «молитву заступництва» о. Орест. «Отче, ти мені потрібен, – я промовив, а у відповідь почув, – Олесь, вибач я молюся!» Повернувшись до молитви, знову почув те саме, сумніваючись, підійшов до о. Ореста і почув тільки: «Вибач!» Втретє Господь промовив чітко: «Скажи, що я зціляю від раку легень!» Набравшись мужності, знаючи характер о. Ореста, просто підійшов і став збоку, не кажучи нічого. У цю хвилину він повертається і сам каже: «Олесю, піди і скажи в мікрофон, що Господь зціляє людину від раку легень!» У такий спосіб, я побачив силу та єдність у Святому Дусі.
Гадаю, що ця історія є символічною, адже він сам мусів чимало терпіти та страждати, несучи тягар важкої хвороби – раку горла. Він – людина, котра вміла любити!
Я дякую Богові за такого друга. Всі пам’ятають його відважність та непохитність у відстоюванні правди Божої! Для мене, він завжди залишається «Людиною Божою» з великої літери із широким серцем.
Вірю і знаю, що маємо заступника-друга перед Господом. Він завжди вітав та запевнював наші спільноти у постійній молитві за нас. Ми ж, у свою чергу, запевняємо його родину, та його спільноти у постійній молитві за новопредставленого ієрея Ореста-Дмитра!
Сумуємо і радіємо всією спільнотою, висловлюємо співчуття родині отця в особі матері п. Лесі, всім провідникам та, особливо, о. Віталію Барабашу, котрий до останнього подиху був біля о. Ореста!
Молимося за швидкий процес беатифікації.

В молитві, Олесь Маргітич, та всі спільноти «Святого Миколая»

1 квітня 2019 р. Б.

Курс  “Пустеля” 

“Пустеля” – під такою назвою на парафії Зіслання Святого Духа УГКЦ (м. Івано-Франківськ, вул. Коновальця, 105, адміністратор о. Михайло Віхоть) пройшов курс реколекцій в часі Великого посту, який провів Олесь Маргітич, директор Формаційної Школи Святого Миколая, старший служитель спільноти «Святого Миколая», УГКЦ, головний редактор Бучацького єпархіального видавництва «Вогонь з неба», який є автором цього курсу.

В часі реколекцій, які тривали три дні, з 28 по 30 березня, віряни роздумали над своєю пустелею у житті, де кожен зокрема знайшов відповіді на ті запитання, які до цього часу були невідомі. Власне тому нам потрібно вчитися довіряти Богові, адже Його план щодо нас завжди кращий.

Впродовж реколекцій усі бажаючі мали нагоду ознайомитись чи придбати різноманітну духовну літературу видавництва «Вогонь з неба».

На завершення о. Михайло Віхоть подякував за цікаві духовні науки та запросив організаторів реколекцій проводити також інші курси євангелізації на парафії Зіслання Святого Духа.

Духівник ФШСМ

прот. Арсеній Панчак

Більше фото можна переглянути тут! 

25 лютого 2019 р. Б.

В Івано-Франківську відбулися «Соціальні дні у в’язниці»

У Неділю про блудного сина, Церква щороку звертає особливу увагу на осіб, які опинилися по той бік в’язничних мурів, щоб усвідомити, що їм необхідна духовна допомога.
Відтак, 24 лютого, в день особливої уваги УГКЦ до в’язничного служіння, в Івано-Франківській УВП №12 традиційно відбулася Служба Божа для ув’язнених, а 25 лютого – духовна зустріч з працівниками установи.
У вівторок, 26 лютого, в рамках акції «Соціальні дні у в’язниці» душпастирі о.Арсен Панчак та о.Василь Сливоцький разом з волонтерами та учасниками спільноти «Св.Миколая» парафії Зіслання Святого Духа відвідали засуджених до довічного ув’язнення в Івано-Франківській установі виконання покарань. Розпочалася зустріч спільною молитвою на Службі Божій та духовною наукою. Опісля усі розділили спілкування за солодким столом, а на завершення в’язні дізналися про життя блаженного Василя Величковського, покровителя пенітенціарного капеланства УГКЦ та отримали реліквії і образки блаженного на згадку.
Висловлюємо подяку керівництву установи за сприяння та допомогу, адже соціальні дні у в’язниці не лише створюють допомоговий гуманітарний контекст, а і є нагодою зустрічі із в’язнями в рамках євангелізації та суспільно-мистецьких ініціатив.

  

  

18 грудня 2018 р. Б.

Святий Миколай завітав до довічно засуджених в’язнів

У переддень святкування свята нашого великого Порковителя св. Миколая, наша спільнота мала можливість послужити в особливіший спосіб в’язням, та подарувати чудові подарунки.
Зустріч розпочалася зі Святої Літургії, яку відслужили в’язничні капелани – о. Арсен Панчак та о. Василь Сливоцький. У часі Літургій, отець Арсен виголосив чудову проповідь, яка зворушила не одне серце, та душу присутніх. Опісля, мали звичайну зустріч, яку спільнота проводить вже майже рік, де всі присутні могли поділитися свідченнями про Великі Справи Божі у їхньому житті.
У цей час мали змогу з о. Арсеном відвідати камери, помолитися та благословити тих в’язнів, які не змогли бути на спільній зустрічі. Благодать Святого Духа проникала і через зачинені ґрати, та торкалася сердець людей.
Кожна людина отримала подарунки, незалежно від віросповідання: набір смачних продуктів, а також, книги «Ісус – живий», які радо поофірували видавництво «Апостол», за що ми всі безмежно вдячні!!!
Щиро дякуємо, керівництву в’язниці за завжди відкриті серця та бажання добра для в‘язнів, а також за допомогу і сприяння служителям спільноти «Святого Миколая». Особлива подяка п. Івану Гурику!

Олесь Маргітич
Старший служитель спільноти

  

   

24 вересня 2018 р. Б.

Курс «Йосиф та його брати»

У реколекційному центрі в с. Бобрівники з 21-23 вересня відбувався курс «Йосиф та його брати», проводили курс проповідники з Італії Санто та Анабелла. Цей курс був дуже сильним, тому що відкривав сутність і глибину стосунків у сім’ї як особистій, але також у сім’ї духовній, в якій кожен із нас є членом родини, і наше ставлення один до одного є важливим в очах Божих.

В житті ми можемо багато розчаровуватися чи бути зрадженими, і не тільки близькими, але й людьми які нас оточують, проте у таких речах ми найбільше досвідчуємо близькість Божу, Його присутність та любов.

У історії життя патріарха Йосифа ми могли спостерігати, шлях через який він пройшов: заздрість і злість братів, але в водночас особливо-ніжну любов батька Якова, зраду і відкинення, забуття власними рідними, страждання серед чужих людей, визнання і славу, спасіння цілого народу. А чи ми також не переживали хоча б одну таку ситуацію в своєму житті? Проте чого ми можемо навчитися від патріарха Йосифа, це великої, глибокої і безмежної довіри до Бога. Незважаючи на труднощі, які зустрічали його, та він завжди безперечно довіряв Богу, і постійно повторював, навіть до фараона, не боячись: «Це Бог мене провадить».

І коли він перебував на чужій землі, у нього народились 2 сини, в імені яких також відображається Божа присутність: Манассія (Що означає Бог дав мені забути всю мою недолю і ввесь дім батька мого) і Ефраїм (Бог зробив мене плодовитим у землі горя мого). А у нашому житті, ми також можемо замислитись, що Господь нам дав забути, від чого зцілив, а чим благословив і що подарував?

Під час курсу ми також досвідчили, дуже важливу річ, якщо є багато чого пробачати, то шлях до примирення є довгий. У Йосифа і його братів це зайняло 22 роки, а скільки це займає у нас? Найтяжче загоюються ті рани серця, яким потрібно більше часу.

У кожного з нас є що пробачати і кого пробачати, але як показав нам Йосиф, чи готові ми перші піти на примирення чи готові ми попросити пробачення у того, хто нас образив?

Коли брати визнали свій гріх, який вони зробили, саме це викликало примирення і покаяння. Ми повинні визнати свої помилки, і пробачити тих хто цього потребує, бо саме це зцілює серця, об’єднує та рятує. Без прощення ми сходимо додолу, а з прощенням піднімаємося.

Найбільшим нашим прощенням є Ісус, в особі якого Бог нам пробачив, давно і назавжди, і сьогодні промовляє словами: “Коли хтось хоче йти за мною, хай зречеться себе самого, візьме на себе хрест свій і йде слідом за мною”.

Марія Григорів

Більше фото можна переглянути тут.

21 вересня 2018 р. Б.

Міжнародний курс для подружніх пар «Назарет»

Міжнародний курс для подружніх пар «Назарет» З 18 по 20 вересня у приміщенні Бучацького реколекційного будинку «Святого Миколая» відбувся міжнародний курс «Назарет», який проводили чудові місіонери з Сицилії, подружжя Санто та Анабелла Трімарчі. Пари, які брали участь у курсі пережили особливу присутність Божу через науки та динаміки. Духівником на цьому курсі був о. Віктор Вульчин, який заопікувався духовною атмосферою курсу через щоденну Літургію, а також, через духовні бесіди з подругами. Під час курсу мали можливість відновити свої подружні обіцянки, та досвідчити Бога у своєму подружжі. Щиро дякуємо Міжнародному центру «Керигма» за дар цього курсу для України.

Олесь Маргітич

Директор ФШСМ

Більше фото можна переглянути тут.

Page 1 of 712345...Остання »