EnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish
ФШСМ

Служіння спільноти

Реколекційний будинок

Вогонь з неба

Новини

Page 1 of 612345...Остання »

1 квітня 2019 р. Б.

Курс  “Пустеля” 

“Пустеля” – під такою назвою на парафії Зіслання Святого Духа УГКЦ (м. Івано-Франківськ, вул. Коновальця, 105, адміністратор о. Михайло Віхоть) пройшов курс реколекцій в часі Великого посту, який провів Олесь Маргітич, директор Формаційної Школи Святого Миколая, старший служитель спільноти «Святого Миколая», УГКЦ, головний редактор Бучацького єпархіального видавництва «Вогонь з неба», який є автором цього курсу.

В часі реколекцій, які тривали три дні, з 28 по 30 березня, віряни роздумали над своєю пустелею у житті, де кожен зокрема знайшов відповіді на ті запитання, які до цього часу були невідомі. Власне тому нам потрібно вчитися довіряти Богові, адже Його план щодо нас завжди кращий.

Впродовж реколекцій усі бажаючі мали нагоду ознайомитись чи придбати різноманітну духовну літературу видавництва «Вогонь з неба».

На завершення о. Михайло Віхоть подякував за цікаві духовні науки та запросив організаторів реколекцій проводити також інші курси євангелізації на парафії Зіслання Святого Духа.

Духівник ФШСМ

прот. Арсеній Панчак

Більше фото можна переглянути тут! 

25 лютого 2019 р. Б.

В Івано-Франківську відбулися «Соціальні дні у в’язниці»

У Неділю про блудного сина, Церква щороку звертає особливу увагу на осіб, які опинилися по той бік в’язничних мурів, щоб усвідомити, що їм необхідна духовна допомога.
Відтак, 24 лютого, в день особливої уваги УГКЦ до в’язничного служіння, в Івано-Франківській УВП №12 традиційно відбулася Служба Божа для ув’язнених, а 25 лютого – духовна зустріч з працівниками установи.
У вівторок, 26 лютого, в рамках акції «Соціальні дні у в’язниці» душпастирі о.Арсен Панчак та о.Василь Сливоцький разом з волонтерами та учасниками спільноти «Св.Миколая» парафії Зіслання Святого Духа відвідали засуджених до довічного ув’язнення в Івано-Франківській установі виконання покарань. Розпочалася зустріч спільною молитвою на Службі Божій та духовною наукою. Опісля усі розділили спілкування за солодким столом, а на завершення в’язні дізналися про життя блаженного Василя Величковського, покровителя пенітенціарного капеланства УГКЦ та отримали реліквії і образки блаженного на згадку.
Висловлюємо подяку керівництву установи за сприяння та допомогу, адже соціальні дні у в’язниці не лише створюють допомоговий гуманітарний контекст, а і є нагодою зустрічі із в’язнями в рамках євангелізації та суспільно-мистецьких ініціатив.

  

  

18 грудня 2018 р. Б.

Святий Миколай завітав до довічно засуджених в’язнів

У переддень святкування свята нашого великого Порковителя св. Миколая, наша спільнота мала можливість послужити в особливіший спосіб в’язням, та подарувати чудові подарунки.
Зустріч розпочалася зі Святої Літургії, яку відслужили в’язничні капелани – о. Арсен Панчак та о. Василь Сливоцький. У часі Літургій, отець Арсен виголосив чудову проповідь, яка зворушила не одне серце, та душу присутніх. Опісля, мали звичайну зустріч, яку спільнота проводить вже майже рік, де всі присутні могли поділитися свідченнями про Великі Справи Божі у їхньому житті.
У цей час мали змогу з о. Арсеном відвідати камери, помолитися та благословити тих в’язнів, які не змогли бути на спільній зустрічі. Благодать Святого Духа проникала і через зачинені ґрати, та торкалася сердець людей.
Кожна людина отримала подарунки, незалежно від віросповідання: набір смачних продуктів, а також, книги «Ісус – живий», які радо поофірували видавництво «Апостол», за що ми всі безмежно вдячні!!!
Щиро дякуємо, керівництву в’язниці за завжди відкриті серця та бажання добра для в‘язнів, а також за допомогу і сприяння служителям спільноти «Святого Миколая». Особлива подяка п. Івану Гурику!

Олесь Маргітич
Старший служитель спільноти

  

   

24 вересня 2018 р. Б.

Курс «Йосиф та його брати»

У реколекційному центрі в с. Бобрівники з 21-23 вересня відбувався курс «Йосиф та його брати», проводили курс проповідники з Італії Санто та Анабелла. Цей курс був дуже сильним, тому що відкривав сутність і глибину стосунків у сім’ї як особистій, але також у сім’ї духовній, в якій кожен із нас є членом родини, і наше ставлення один до одного є важливим в очах Божих.

В житті ми можемо багато розчаровуватися чи бути зрадженими, і не тільки близькими, але й людьми які нас оточують, проте у таких речах ми найбільше досвідчуємо близькість Божу, Його присутність та любов.

У історії життя патріарха Йосифа ми могли спостерігати, шлях через який він пройшов: заздрість і злість братів, але в водночас особливо-ніжну любов батька Якова, зраду і відкинення, забуття власними рідними, страждання серед чужих людей, визнання і славу, спасіння цілого народу. А чи ми також не переживали хоча б одну таку ситуацію в своєму житті? Проте чого ми можемо навчитися від патріарха Йосифа, це великої, глибокої і безмежної довіри до Бога. Незважаючи на труднощі, які зустрічали його, та він завжди безперечно довіряв Богу, і постійно повторював, навіть до фараона, не боячись: «Це Бог мене провадить».

І коли він перебував на чужій землі, у нього народились 2 сини, в імені яких також відображається Божа присутність: Манассія (Що означає Бог дав мені забути всю мою недолю і ввесь дім батька мого) і Ефраїм (Бог зробив мене плодовитим у землі горя мого). А у нашому житті, ми також можемо замислитись, що Господь нам дав забути, від чого зцілив, а чим благословив і що подарував?

Під час курсу ми також досвідчили, дуже важливу річ, якщо є багато чого пробачати, то шлях до примирення є довгий. У Йосифа і його братів це зайняло 22 роки, а скільки це займає у нас? Найтяжче загоюються ті рани серця, яким потрібно більше часу.

У кожного з нас є що пробачати і кого пробачати, але як показав нам Йосиф, чи готові ми перші піти на примирення чи готові ми попросити пробачення у того, хто нас образив?

Коли брати визнали свій гріх, який вони зробили, саме це викликало примирення і покаяння. Ми повинні визнати свої помилки, і пробачити тих хто цього потребує, бо саме це зцілює серця, об’єднує та рятує. Без прощення ми сходимо додолу, а з прощенням піднімаємося.

Найбільшим нашим прощенням є Ісус, в особі якого Бог нам пробачив, давно і назавжди, і сьогодні промовляє словами: “Коли хтось хоче йти за мною, хай зречеться себе самого, візьме на себе хрест свій і йде слідом за мною”.

Марія Григорів

Більше фото можна переглянути тут.

21 вересня 2018 р. Б.

Міжнародний курс для подружніх пар «Назарет»

Міжнародний курс для подружніх пар «Назарет» З 18 по 20 вересня у приміщенні Бучацького реколекційного будинку «Святого Миколая» відбувся міжнародний курс «Назарет», який проводили чудові місіонери з Сицилії, подружжя Санто та Анабелла Трімарчі. Пари, які брали участь у курсі пережили особливу присутність Божу через науки та динаміки. Духівником на цьому курсі був о. Віктор Вульчин, який заопікувався духовною атмосферою курсу через щоденну Літургію, а також, через духовні бесіди з подругами. Під час курсу мали можливість відновити свої подружні обіцянки, та досвідчити Бога у своєму подружжі. Щиро дякуємо Міжнародному центру «Керигма» за дар цього курсу для України.

Олесь Маргітич

Директор ФШСМ

Більше фото можна переглянути тут.

26 серпня 2018 р. Б.

Харизматична проща в с. Савелівка

У суботу, 25 серпня, відбулася проща до чудотворної ікони Матері Божої в с. Савелівка, Монастириського району Тернопільської області. У прощі взяли участь багато харизматичних спільнот із різних куточків України, а також спільнота віднови у Святому Дусі «Святого Миколая» парафії Зіслання Святого Духа м. Івано-Франківськ.

Ця проща відбувалась з ініціативи і благословення Преосвященного владики Дмитра Григорака, ЧСВВ – Єпарха Бучацького. Тут представники спільнот з усієї України збиралися для того, щоб молитися за свою Батьківщину. Розпочалася проща з Архієрейської Служби Божої, яку очолив правлячий Архієрей Бучацької єпархії УГКЦ Преосвященний владика Дмитро Григорак.

Під час проповіді владика Дмитро досить багато уваги приділяв питанню України та війни на сході, закликав постійно надіятись на Боже милосердя. Якщо Господь дає нам надію, отже Він знає вирішення складної ситуації в яку втягнена наша держава. Закликав до тривалої молитви за визволення України.

Опісля відбулася конференція на тему «Що Бог нам показує», в якій розкривалось важливі питання, як Бог бачить нас самих. Господь кожного знає цілковито і правдиво бачить усі наші потреби, та інколи він «перепливає з нами в човні на інший бік», щоб з іншої сторони показати нам ту чи іншу проблему, щоб показати глибину чи причину її виникнення.

Після конференції розпочалася молитва Прослави, яку провела спільнота «Святого Миколая».

Під час прощі всі мали можливість діткнутись чудотворної ікони Савелівської Матері Божої, та отримати особливу благодать, що допомагала ще з більшою силою прославляти Бога.

На завершення прощі владика Дмитро Григорак подякував присутнім за участь у прощі та уділив усім Архієрейське благословення.

Марія Григорів

Більше фото можна переглянути тут.

 

   

14 серпня 2018 р. Б.

Курс «Наслідування Христа і харизми»

У реколекційному центрі в с. Бобрівники з 10-12 серпня відбувався курс Наслідування Христа і харизми, автор та проповідник курсу Вілібальд Зандлер – доктор догматики, професор в університеті імені Леопольда та Франца у м. Інсбрук (Австрія). Засновник та керівник католицького молитовного будинку “Die Weide”.

Під час курсу всі присутні мали можливість пізнати правду про наслідування Христа, це те що ми повинні чинити діла Божі, а не діла для Бога. Коли ми чинимо діла Божі ми є в повній єдності з Богом через Ісуса Христа, нашого Господа і Спасителя, і силою Святого Духа, ми ідемо разом. Тоді ми маємо можливість слідувати разом із Христом, Його сила стає нашою силою, а наші дії стають Його діями, це і є блаженне споглядання – іти разом із Богом.

І коли ми є в єдності із Богом, ідемо разом із Христом, отримуємо різні харизми, що і є сутністю поняття чинити діла Божі.

Щоб отримувати різні харизми, тобто дари Святого Духа, ми повинні буди смиренними і вдячними. Ми дякуємо Богові за ті речі, що нас оточують, за те що Бог дає нам Самого Себе. Він дає можливість людині пізнати Свою особу, Його унікальність, доторкнутися Його слова, прийняти Його дари, можливість чинити Його справи.

Також ми дякували за те, що Бог дає нам самих себе, тобто Він відкриває нас нам самим, дає можливість пізнати нашу особистість і підіймає нашу гідність, Йому дуже важлива наша особа.

Під час курсу ми могли споглядати таку Любов Бога до нас на прикладі притчі про блудного сина, коли батько біжить до сина, те що не властиве йому, проте він це робить, щоб підняти гідність сина у власних очах.

Чим більше ми пізнаємо Бога, Його Любов, тоді ми дякуємо Йому і просимо, що потребуємо відкрити Себе і що ми хочемо відчувати Його Любов.

Бог повністю Сам творить у нас ці харизми, але у повній єдності з нами. Ми можемо це уявити на прикладі двох партнерів у танці. Коли Святий Дух хоче вести нас, а ми не хочемо цього, боїмося, що ми не гідні, нічого не варті, або навпаки гордимося, що ми дуже варті багатьох речей, тоді цей танець стає незрозумілим, і звісно не виглядає цілковитим, він не вдається.

Коли ж ми піддаємося партнерові, тобто Святому Духові, але ми ідемо разом, тобто ми також виконуємо дію, довіряючи Йому, тоді наш танець стає повноцінним, повним любові та довіри. Тоді наша особа є в повноті, ми розкриваємося, і можна повністю побачити Бога у нас самих, в наших діях, в єдності з нами, як ідеальний тандем.

Це є благодать, тобто дар Божий, що ми можемо бачити і виявляти ці харизми, що вони проявляються в нас, а фундаментом нашого життя завжди є Ісус, він завжди має бути в центрі, Він іде у тісному зв’язку із нами, а ми відповідаємо цілковитою довірою Господу.

Марія Григорів

Більше фото можна переглянути тут.

6 серпня 2018 р. Б.

Курс “Край одежі”

3–5 липня 2018р в селі Городниця, Городенківського р-н, Івано-Франківської обл., в церкві Різдва Пресвятої Богородиці, з благословення отця Ігоря Ємчука відбулися реколекції: курс «Край одежі. Шлях внутрішнього зцілення». Реколекції проводили Олесь та Людмила Маргітичі. У них взяли активну участь більше ста людей.

Для членів нашої християнської спільноти така форма проголошення Божого слова була новою і захоплюючою, тому що поміж чіткими і зрозумілими лекціями реколектанти давали свідчення з особистого життя та багатого проповідницького досвіду.

Протягом цих чудових трьох днів на щирість і відкритість сердець Господь відповів потужною дією Святого Духа: відбулися фізичні зцілення, які були підтверджені свідченням зцілених людей; примиренням рідних, злагодою в сім’ях. А найбільш очевидним стало утвердження живої віри в Господа, про яке свідчили світлі обличчя та радісні очі всіх учасників. В фіналі реколекцій для наших  реколектантів і Господа лунали щирі подяки від багатьох надзвичайно задоволених людей.

Зореслава Григорів

      

10 липня 2018 р. Б.

Курс «Яків. Духовна боротьба», 6-8 липня 2018 р. Б.

У реколекційному центрі «Святого Миколая», УГКЦ в с. Бобрівники відбувся курс «Яків», який проводили, проповідники «Формаційної Школи Святого Миколая», Олесь та Людмила Маргітичі. Курс «Яків» є новим шляхом пізнання Бога, Його присутності, сили та відданості людині. Всі три дні близько 22 людей мали змогу, на прикладі патріарха Якова, досвідчити могутність Божого Слова, Його обітниці визволення та Його сили навернення. Всі присутні були покликані до однієї мети – навчитися «боротися з Богом», у Його присутності, за Його Ласку, за Його Благословення. Ми досвідчили істину Божої любові у нашому житті, і навіть тоді коли ми ще не були навернені, коли ми не знали, чи не хотіли знати Бога. Господь був з нами, з кожною людиною. Ми зустрілись із нашим вірним Богом біля «криниці Якова», тобто біля глибини наших зранень, каліцтв, непрощень та гріхів. Господь навчав нас як потрібно «чистити» ту глибоку криницю нашого життя, бо тільки так можна добратися до «Живої Води», яка усе може зцілити та змінити, для Бога немає нічого неможливого. Він бажає, щоб ми повернулись до «нульової точки» де зустрілись із Ним, щоб постійно очищали себе, не зупинялись, не допускали остиглості у вірі, пізнавали Його, відкривались, були щирими та відвертими з Ним. Господь не хоче, щоб ми ховались за масками, лицеміри, одягали на себе чужий одяг. Він закликає довіритись Його обітниці, і тоді він нас благословить і усіх хто є навколо нас.

Марія Григорів

Більше фото можна переглянути тут.

11 червня 2018 р. Б.

Курс «Край одежі»

 

Під час проведення курсу, всі хто були присутні на реколекціях, не залишились без Божої уваги. На початку учасники витягували цитатки на яких до кожного було своє слово від Бога, і прочитавши його, це дуже мене вразило, бо слово було дійсно до мене, те над чим давно сумнівалась, задавала Богові запитання. Господь дає відповідь на цих реколекціях, і від першого ж дня я зрозуміла, що Бог буде діяти до кінця курсу і в сильний спосіб у моєму житті.

Бог зціляв, провадив, пригадував та відкривав зранення нашого життя, навіть найпотаємніші.

Під час реколекцій усі ми доторкались краю одежі Спасителя, і довіряли Його Слову, живому і дієвому. Господь відкривав які зранення присутні досі у моєму життя, ще із далекого минулого, наслідки яких відображаються в теперішньому, на моєму житті та житті близьких мені людей. Без Господа ми не можемо зцілитися, без ясності у Дусі Святому ми не можемо розпізнати, що заважає нам жити із Богом в повноті та із навколишніми людьми, і на цьому курсі усі присутні змогли досвідчити ясність Божу, його правду. Господь промовляв через проповідників про наше життя, відкривав наші зранення та їх наслідки, допомагав прощати близьким, собі і навіть Богу.

Дух Святий кожному відкривав його зранення, мене торкнулось, що Він відкрив мені те, яке здавалось, я віддала давно, вже пробачила, але, насправді, не так, тому, що наслідки є у моєму житті, та Бог одразу зціляв у Сповіді, у спілкуванні із священником. Господь не дозволив більше це сховати у потаємний ящик, щоб я могла бути вільною. Господь дав ясність в тому, що довіряти потрібно Його Слову, яке зцілює усі зранення. Будь які відповіді на запитання, які ми так часто ставимо є у Його Слові, потрібно тільки відкрити і пізнати, що Господь хоче в моєму житті, як мені вийти із тяжкої та незрозумілої ситуації, як зцілитись?

На цих реколекціях Господь кожному відкрився як правдивий, милосердний і Той Який знає як нас врятувати, потрібно тільки довіритись йому. У одній із динамік ми віддавали ключі від власного серця, яке має багато потаємних кімнат із «наглухо закритими дверима», і відкрилось те, що важко віддавати навіть найменше, проте, Бог давав таке відчуття, що віддавши Йому мені не потрібно більше ні про що хвилюватись, бо Він буде дбати про мене.

Під час курсу «Край одежі» Господь кожному відкривав його зранення, навчав правдивому прощенню, зціляв від наслідків тих зранень, навчав як жити далі із Ним. Ніхто не був залишений Богом, Він торкнувся кожного серця.

Марія Григорів

Більше фото можна переглянути тут.

Page 1 of 612345...Остання »