EnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish
ФШСМ

Служіння спільноти

Реколекційний будинок

Вогонь з неба

Дідух Роман

Дідух Роман Васильович

Народився 21 серпня 1962року в с. Радча Тисменицького району Івано-Франківської області.

Вперше я почув про Бога у дитинстві із розповідей моєї бабусі. Навіть найглибші спогади про дитинство пов’язуються із розповідями про Мойсея, про Ноїв ковчег, про перехід через Червоне море. Пізніше ми слухали Службу Божу із Ватикану кожної неділі і це було обов’язком. Де би ми не були батьковим агав бути на Службі у певний час. Дуже запам’ятались і вражали проповіді отців Любачівського та Софрона Мудрого. Мама не раз говорила, що замовляє Службу Божу за померлих і за здоров’я. Це все сприймалось, але не усвідомлювалось до кінця. Перша Сповідь і Причастя, яке приймалось вночі і при застелених вікнах було чимось таємничим, але незрозумілим, чому нас дітей серед ночі піднімають і кудись ведуть, коли так хочеться спати. Ці таємні Служби Божі відбувались у наших сусідів ночами при виставленій охороні. Запам’яталось, як о. Василик пізніше висвячений Єпископ і разом із ним дякував молодий Володимир Війтишин – теперішній діючий митрополит.

За незалежної України що недільний похід до церкви став якби обов’язком. Пізніше навіть собі не уявлялось, що можна пропустити недільну або святкову Службу Божу. Із собою водили своїх діток змалку.

Час від часу приймав Святі Тайни, але я не міг сказати, що я був віруючим до кінця. Під час першої поїздки в Джублик Закарпатської обл. я на власні очі побачив Матір Божу, яка мовби сходила із неба до нас з Ісусиком на руках, а через кілька хвилин свою присутність Вона мені підтвердила незвичайним запахом, який я не можу забути. Це мене сильно утвердило у вірі.

Прийшовши у спільноту Святого Миколая через своїх дітей Вірку і Тараса я на собі відчув дію Святого Духа через оздоровлення хребта. Під час роботи (я працював на будові) я пошкодив хребет і були сильні болі при нагинанні або повороті хребта. Так тривало кілька місяців, коли під час однієї молитви на зустрічі спільноти було слово знання, що зціляється спина в одного чоловіка – я раптом відчув як мені у хребет якби хтось закачує гаряче повітря сильними імпульсами. Гарячість імпульсів ішла від шиї до поперекового відділу хребта. Це невимовне відчуття, яке я переживаю ще і ще раз. На другий день ранком я по привичці обережно одягаю шкарпетки, щоб не зробити  зайвого руху. Але ось я не відчуваю якоїсь затримки в спині і я зрозумів, що Бог мене оздоровив. Дружина відрадості розплакалась. А десь через 2-3 тижні у мене зникла ще одна болячка, армійська травма спини, яка мене почала турбувати приблизно після 40 років. Доходило до того, що я відчував цю травму мало не щодня. Зараз про це я тільки згадую і дякую Богу за зцілення.

Не можу не згадати про здачу екзамену в ДАІ на водійські права через посередництво молитви спільноти. Кожен раз коли я відчуваю дію Святого Духа на собі по мені якби проходить мороз по тілу.

Великий Ти, Господи, і великі діла твої.

Слава Тобі Боже!